Het is alweer tijd voor de eerste Leespluim van het jaar. En die gaat naar het leuke flapjesboek De zoektocht van papa Zeepaardje van Anita Bijsterbosch. Het is bedtijd, en papa Zeepaardje mist een van zijn tien kinderen. Dat wordt een zoektocht onder water. En waar hij ook zoekt, overal vindt hij kindjes van andere zeedieren. Tot hij in zijn buidel kijkt….
Ik schreef al eerder over dit prentenboek, want ik heb het voorgelezen en gebruikt voor het knutselen. Hier kan je het artikel lezen. Er kwamen mooie kunstwerkjes uit.
Wij constateerden tijdens het knutselen (en goed kijken naar de plaatjes) dat op de meeste plaatjes de staart van papa Zeepaardje naar achteren is gekruld, terwijl dat bij echte zeepaardjes naar voren is (artistieke vrijheid).
Het is een leuk zoekboek met heldere tekeningen. Niet alleen vind je op elke (kartonnen) bladzijde een nieuw zeedier-jonkie, maar ook is het er elke keer eentje meer. Tellen dus!
Beoordeling: ØØØØØ
De zoektocht van papa Zeepaardje – Anita Bijsterbosch
Clavis – 2015
in de bibliotheek een AP-boek
No comments yet.